X
Získejte slevu 100 Kč na váš nákup právě teď. Slevu lze uplatnit při nákupu nad 1000 Kč.
Balonkové dekorace / Balonkový průvodce / Balonkový manuál /

Proč balonky létají ? Může za to helium

zpět na seznam

Proč balonky létají ? Může za to helium

Helium do balonků

Líbí se Vám když balonky levitují a vznášejí se v prostoru ? Abychom toho docílili, nestačí nafouknout balonky vzduchem. Musíme si pomoci balonkovým plynem - heliem. Helium je přírodní plyn, který je jedinou bezpečnou alternativou, která umožní balonkům létat. Balonkové helium lze  na trhu zakoupit nebo si můžete balonky nechat naplnit v provozovnách, kde mají helium k dispozici. Pro nafukování balonků platí několik pravidel, které často ovlivní dobu létání. Některé faktory, jako např. klimatické podmínky ovlivnit příliš nemůžeme, některé - např. kvalitu balonků a profesionalitu vázání, ale ano.

Zaujalo vás helium, podívejte se na aktuální nabidku všech velikostí helií do balonků.

Co byste měli vědět o heliu - balonkovém plynu, baloncích a nafukování

Hélium je speciální balónkový plyn, který umožní balónkům létat. Doba vzletu balónko je individuální a zéleží na mnoha faktorech - velikost a kvalita balonku, teplota a tlak vzduchu, klimatizace apod. Většinou však latexový balónek nevydrží létat více než dvanáct hodin.

 

Je helium bezpečné ? 

Ano helium je pro nafukování balonků bezpečné, Helium není toxický ani výbušný plyn. Pokud nafukujeme balonky z talových lahví, musíme však dodržovat obecné bezpečnostní pokyny, které jsou pro práci s tlakovou lahví dané. S tlakovou lahví napuštěnou heliem by se nemělo pracovat v malých a uzavřených místnostech. Při úniku helia, které na sebe váže vzduch, bychom jej mohli mít nedostatek, který by mohl způsobit např. mdloby.

 

Hi-Float, gel, který umožní balonkům déle létat

Pokud Vám však ošetříte balónek zevnitř aplikovaným speciálním gelem a nafouknete héliem, vydrží Vám balónek létat ve vzduchu 2x někdy až 3x delší sobu. S takto ošetřeným balonkem by se nemělo manipulovat cca 30 minut až do úplného zaschnutí nebo by neměl být na slunci. Tenká folie  i při neopatrné manipulaci, např. převoz může být porušena a tím se efekt znehodnotí. Rovněž střídání teplot a rozpínavost helia, může ochrannou gelovou vrstvu porušit. Proto doporučujeme ošetřovat balonky gelem pouze v místě dekorace.

V případě vlastního převozu klientem neposkytujeme záruku na takto ošetřené balonky. 

 

Balonky foliové létají déle

Déle a to až několik dní Vám vydrží létat balonky foliové. Tenká folie zabraňuje úniku helia a efekt létání je dlouhodobější. Foliové balonky se většinou dají i po čase dofukovat.

 

Vázání balonků

Balónky vážeme dekoračními stuhami v barvách balónků. Balónky používáme pouze z kvalitního latexu. Vzhledem k tomu, že jsme přímými dovozci balónků, může být pro Vás při větším odběru balónků cena velmi příznivá. Profesionální dekoratéři balonky váží speciálním balonkovým uzlem. Zaručí to rychlost při vázání a především se neporuší latexová vrstva a helium nám z balonků neuniká.

Nejširší nabídku helií za skvělé ceny najdete na webu MojeParty.cz zde

6.8.2014
Balonkový průvodce
Nákupní košík je prázdný